#SSS

Sıkça Sorulan Sorular

StartUP eXecutive ERP Sıkça Sorulan Sorular

Aşağıda kafanıza takılan, cevap arayan ve yeni bir yazılıma geçmek veya bir yazılım almayı düşünenlere yardımcı olacağını düşündüğümüz Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplarını bulabilirsiniz.

 • ERP Nedir ?

  ERP İngilizce bir kelime olup Türkçe anlamı Kurumsal Kaynak Planlaması anlamına gelmektedir.

  Kurumsal Kaynak Planlaması, bir işletmenin tüm kaynaklarının, üretiminin, maliyetlerinin, iş gücünün planlaması ve yönetilmesi amacıyla kullanılan bir yazılımdır.

 • StartUP eXecutive ERP Nedir ?

  StartUP eXecutive ERP, tam entegre bir şekilde Muhasebe ile iç içe çalışan bir ERP yazılımıdır.

  Aynı zamanda çeşitli sektör ve firmaların ihtiyaçlarına göre şekillendirilebilir, geliştirilebilir ve özelleştirilebilir bir yapıya sahiptir. Kendi Muhasebe modülüne sahip olduğundan diğer ERP yazılımlarının aksine dışarıdan bir Muhasebe programına ihtiyaç duymazsınız.

 • Bir yazılıma neden ihtiyaç duyayım ?

  Günümüzde teknoloji geliştikçe faydalı yazılım ve uygulamalar artmaktadır. Artık Kara Defter, Excel, vb.. gibi çağ dışı uygulamalarla şirketinizin muhasebesini, satışlarını, satın almalarını, ürünlerini, üretimlerini, insan kaynakları ve personel bilgilerini, carileri, müşteri ilişkileri yönetimleri, vb.. gibi günden günde artan verileri hem saklamak hem de bunlara anında ulaşıp, raporlar alıp verimliliği, karlılığı arttırıp maliyetleri düşürmek oldukça zordur. İşte bu aşamada tüm bu ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacak bir yazılım ihtiyacı doğuyor.

  Ayrıca verilerin saklanması, korunması, güvenle saklanması, ulaşılabilirliği gibi detaylar da ön plana çıkınca, bir yazılıma ihtiyaç duymak gerçekten kaçınılmaz.

 • Muhasebe programları ihtiyaçlarımı ne kadar karşılar?

  Bir muhasebe programı ERP yazılımı değildir. Bir muhasebe programı aslında, şirket kaynaklarınızı yönetebileceğiniz, raporlar alabileceğiniz, işlerinizi kolaylaştırıp takiplerinizi yapabileceğiniz bir sistem yapısına uygun değildir. Muhasebe programlarının görevi şirketinizin muhasebenizi tutmanıza yardımcı yazılımlardır.

  Ne zaman ki şirket muhasebesi size yeterli gelmez, ihtiyaçlarınızı karşılamaz ve daha gelişmiş özellikler, raporlar, modüller, kolaylıklar ararsınız, işte o noktada bir muhasebe programından daha ötesinde bir yazılım arayışına girersiniz.

  Muhasebe programları muhasebe ihtiyaçlarına yönelik yazılmış, sonralarında şirketin diğer işlerini de yapsın diye geliştirildiği için ne yazık ki hiç bir zaman şirketinizin muhasebe dışındaki tüm ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılamaz.

  Ayrıca muhasebe programlarını kullanmak ayrı bir uzmanlık gerektirir, rapor almak çok karışık ve raporları muhasebeye yönelik olduğundan, şirket analizi için verimsizdir. Satış, Satın Alma, Depo, İnsan Kaynakları, Gelişmiş Ürün Yönetimi, Kalite, Devamlılık, e-Ticaret gibi en basit ihtiyaçlar devreye girdiğinde muhasebe programları yetersiz kalmaya başlar.

 • Yeni bir sisteme geçmek, peki verilerim ne olacak?

  Altyapımızı başka bir sistemden, StartUP eXecutive ERP'ye kolaylıkla aktarabilecek şekilde tasarladık. Yaklaşık 10 günlük bir çalışma ile tüm verilerinizi yeni sistemimize eksiksiz olarak aktarıyoruz.

  Ayrıca sizlere, dışarıdan Excel formatında verilerinizi sürükle bırak yöntemi ile içeri aktarma özelliği sunuyoruz.

  Sistemimizi kullanmaya başladığınızda, eski tüm verilerinize de erişebileceksiniz.

 • Sunucu maliyetleri, kurulum, eğitim ?

  Eğer hali hazırda bir sunucunuz ve yapılanmanız mevcut ve verilerinizi şirket bünyesinde tutmak, yerel ağ üzerinden çalışmak, kendi bakımınızı yapıp, yedeklemelerinizi kendiniz yapmak istiyorsanız StartUP eXecutive ERP'yi sisteminize bu yapıda kuruyoruz.

  Yeni bir sunucu almak ve yeni bir ağ yapılanması ile StartUP eXecutive ERP'yi kullanmak istiyorsanız ortalama 20 Bin TL1 civarı bir maliyetiniz olacaktır. Biz bu durumda maliyetinizi %90 oranında azaltan StartUP eXecutive Cloud ERP'yi sizlere tavsiye ediyoruz.

  Kurulum konusunda sizlere uzman ekibimiz sayesinde hem yerel, hem de uzaktan yardımlarda bulunup, ister kendi sunucuzunuda ister bulut sunucumuzda kurulumunuzu yapıyoruz.

  Uzman ekibimiz, sizlere StartUP eXecutive ERP'nin tüm özellik ve yapısını anlatarak ilk kullanımda yanınızda oluyor.

 • Bulut yapısı kullanmak istiyorum, ne gibi faydaları var ?

  StartUP eXecutive ERP'yi bulut sistemimizde kullanmak istiyorsanız, ortalama sunucu kurulumunun 20 Bin TL1 civarında olduğunu varsayarsak, bu size %90 'lara kadar maliyetinizi düşürecektir.

  Ayrıca bulut erp sistemini kullanarak, 7/24 laptop ve internetinizin olduğu her yerden StartUP eXecutive ERP'yi kullanabilirsiniz.

  Bakım işleriyle uğraşmazsınız. Yedekleriniz günlük ve saatlik2 olarak alınır.

  Sisteme virüs bulaşacak, vs.. gibi güvenlik konularında içiniz rahat olur.

  Verilerinizin ayrıca saklanması konusunda bir kaygınız olmaz.

  Ayrıca yerelde çıkacak bir arızadan kaynaklı kullanım dışı kalma problemleriyle karşılaşabilir, aynı problemi bulut sisteminde yaşarsanız devreye yedek sunucularımız gireceği için iş sürekliliğiniz devam eder.

 • 1 2016 Yılı, sunucu, yazılım, yapılandırma, ağ ve kurulum bedeli için ortalama hesaplanmış ücrettir.

 • 2 Günlük yedekler her gece saat 23:00'da veritabanının tümü olarak, saatlik yedekler de çalışma saatlerinde (Ör: 08:00 - 19:00) hareket kayıtları olarak alınmaktadır.

YUKARI